Infekcja: 14-latka zmarła z powodu tamponu


Natasza zmarła z powodu rzadkiej infekcji tamponem
23.11.2013

14-letnia Natasha Harriete Scott-Falber zmarła kilka miesięcy temu po pierwszym użyciu tamponu. Cierpiała na zespół wstrząsu toksycznego. Jej rodzice rozpoczęli teraz kampanię edukacyjną na temat rzadkiej choroby.

Nazywana także chorobą tamponową Zaledwie 14-letnia Natasha Harriete Scott-Falber z Walii zmarła kilka miesięcy temu na zespół wstrząsu toksycznego (TSS), zwany także chorobą tamponową. Dziewczynka miała okres i po konsultacji z matką zdecydowała się na użycie tamponów. Dziewczyna dostała gorączki i źle się poczuła. Nikt nie rozpoznał przyczyn tego stanu, więc Natasza po prostu zasnęła i się nie obudziła.

TSS to ciężka niewydolność krążenia i narządowa, która występuje bardzo rzadko. Według ekspertów na 200 000 osób rocznie przypada około jednego przypadku.

Właściwa interpretacja objawów Choroba jest wywoływana przez bakterie. Teoretycznie mogą dostać się do organizmu przez każdą ranę. Często jednak wnikają do organizmu przez tampony. Może to być szczególnie niebezpieczne, jeśli tampony pozostają w ciele zbyt długo. Jeśli objawy, w tym gorączka, spadek ciśnienia krwi, swędząca wysypka, a także bóle mięśni, nudności i biegunka, zostaną rozpoznane i prawidłowo zinterpretowane, antybiotyki mogą pomóc.

Codziennie zmieniaj tampony Ginekolog Dr. Christian Alder z Aarau w Szwajcarii powiedział, że tampony są bezpieczne, o ile są zmieniane codziennie. TSS może się rozwinąć, jeśli bakterie pozostają w jamie ciała zbyt długo. „I oczywiście istnieje niebezpieczeństwo związane z tamponem. Ale to prawie nigdy się nie zdarza i nie musisz się tego bać ”- powiedział Alder.

Rodzice chcą się uczyć Walijka zmarła 14 lutego tego roku. Teraz jej rodzice rozpoczęli kampanię mającą na celu edukację ich o rzadkiej chorobie i ostrzeżenie wszystkich kobiet: „Jeśli masz miesiączkę i używasz tamponu, a potem temperatura ciała wzrasta lub masz inne objawy: powiadom lekarza” - ostrzegła matka Nataszy w rozmowie z nadawcą „ITV”. Na stronie na Facebooku rodzina zwraca uwagę na los zmarłej i wyjaśnia: „Natasza postępowała zgodnie ze wszystkimi instrukcjami i prawidłowo używała tamponu, to po prostu włożenie jej do ciała wywołało syndrom wstrząsu toksycznego”. )

Informacje o autorze i źródle



Wideo: Oglądam PODPASKI i TAMPONY pod mikrokamerą


Poprzedni Artykuł

Apteki szpitalne: ogromne braki w zaopatrzeniu

Następny Artykuł

Żyj dłużej dzięki zdrowemu odżywianiu